• Tüm Kategoriler
  • KADIOĞLU VİBROPE EKO HALATLI AĞAÇ SİLKELEME MAKİNASI (Olive S)

   Görsel 1
   CakirPuan : 1.496.963
   Fiyat:
   18.230,17 TL
   İndirimli Fiyat (%9,7) :
   16.466,60 TL
   Kazancınız 1.763,58 TL
   2.881,66 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Kadıoğlu Vibrope EKO Halatlı Ağaç Silkme Makinesi  tüm parçaları yüksek baskıya dayanıklı, kaliteli endüstriyel malzemeler seçilerek üretilmiştir. Bakımı ve kullanımı oldukça kolaydır.

   Her yaşta her ebatta ceviz, badem, zeytin kayısı, vişne, elma vb meyve hasat makinesi olarak güvenle kullanılabilir.

   Halatlı ağaç silkeleme makineleri nasıl kullanılır?

   Çelik halatın uç kısmında bulunan kemer ağacın esnek anadallarına ya da ağaç genç ise taçlanmanın başladığı ağaç gövdesinin esneyebileceği bir bölüme bağlanır. Traktör ileri sürülerek halatın boşluğu alınır. Kuyruk mili harekete geçirildiğinde ağaç silkelenmeye başlar ve meyve dalından koparak düşer. Silkeleme şiddeti ve devrinin ayarı traktör ile sağlanır.

   Halat boyu bilgilendirmesi:

   Çelik halat ne kadar kısa ve hafif tercih edilirse silkeleme başarısı artar. Halat boyu uzadıkça halat bel vermeye başlayacağı için silkeleme performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Makinenin halat boyunu dilediğiniz ölçüye kısaltabilirsiniz. Traktörün hasat edilen mahsülü ezmeyeceği halat boyu yeterlidir. Bu boy, genç ağaçlarda 4-6 metre yaşlı ağaçlarda ise 8-10 metrelere çıkabilmektedir.

   Ağaçlara zarar verir mi?

   Seçilen makinenin modeline göre değişmekle beraber Kadıoğlu Halatlı Silkeleme Makineleri hasat esnasında ağacın bağlanan kısmını 5-12 cm arası çeker bırakır. (kullanıcı kontrolündedir.) Bu esneme miktarı ağacın rüzgarda yaptığı esnemeden çok daha azdır. Vibrope Hasat Makinesi ağacı çekip bırakarak silkelediği için silkelemek için dal ayrımlarından uzak esnek bölgeler seçilmelidir. Dal ayrımlarının diplerine kemer bağlandığında bu kısım esnemekte zorlanacağı için dal kırılması olasıdır. Esnek bölge seçme hususuna çok dikkat edilmelidir.

   Halatlı Silkme Makineleri'nin Kullanım Tavsiyeleri Hakkında Bilgilendirme Yazımız:

   • Uludağ Üniversitesi onaylı
   Diğer Özellikler
   Stok KoduKDĞLVİBROPEEKO
   MarkaKadıoğlu
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)2

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.